PPF Art vás srdečně zve na zahájení výstavy Otto Plachta Metaformy života, které se koná ve čtvrtek 26. června 2014 v 18.00 hod.

Součástí zahájení výstavy bude křest obsáhlé monografie autora 'Otto Placht: El Libro Mágico' nakladatelství Torst a proběhne za účasti velvyslankyně Peru paní Marty Susany Landaveri Porturas.
--

Velká výstava malíře a milovníka džungle Otto Plachta v Galerii Václava Špály v Praze

Rozměrná plátna, ze kterých do prostoru vystupuje Amazonský prales, od 27. června do 31. srpna zaplní Galerii Václava Špály v centru Prahy. Výstava Metaformy pralesa  představí pozoruhodnou tvorbu Otto Plachta, známého „českého malíře v Amazonii“. Otto Placht v těchto dnech v Peru dokončuje poslední obrazy, návštěvníci tak budou mít mimořádnou příležitost vidět na jednom místě Plachtovy starší práce i premiérově prezentovaná díla.  Součástí vernisáže, která se koná 26. června v 18.00 hodin, bude slavnostní křest první obsáhlé (přes 300 stran) knižní monografie Otto Plachta s názvem El Libro Mágico z nakladatelství Torst.

Otto Placht (1962, Praha) se proslavil velkými obrazy inspirovanými magií jihoamerického pralesa, který v mnoha ohledech dokáže změnit život od základů, jak podotýká sám autor. V osmdesátých letech vystudoval Akademii výtvarných umění (1982 až 1988) a od roku 1990 do roku 1993 působil jako asistent v Ateliéru monumentální tvorby Jiřího Načeradského. Začínal jako expresivní malíř, byl výraznou osobností generace 80. let. Podílel se na konfrontačních výstavách jako protagonista dravosti v klasických malířských stylech, věnoval se tvorbě podle teorie fraktálů a chaosu.

S vlastními autorskými výstavami Otto Placht začal v roce 1984. V roce 1993 se během své výstavy v Miami setkal s peruánským šamanem Pablem Amaringem, jenž ve stejné síni vystavoval obrazy svých vizí. Záhy se za ním vypravil do malého města Pucallpa ležícího poblíž džungle. Od té doby se sem často vracel a nakonec se na dva roky usadil v nedaleké indiánské vesnici San Francisco.  V Peru Otto Placht objevil novou kreativní energii, začal vědomě experimentovat s limity západního poznání, které pak rozšířil v duchu tradičních šamanských rituálů, a absorboval do sebe magickou energii džungle, její mýty a tradice. V peruánském San Franciscu se Otto Placht oženil s dívkou z kmene Šipibó a mají spolu tři děti. Od roku 1993 střídavě pobývá v Peru, kde byl hostujícím profesorem na Escuela de Pintura Amazonica v Pucallpě. Přednášel na Florida International University a v Espaęola Way Arts Center v Miami. Otto Placht vystavoval v galeriích po celém světě, jeho obrazy a tvorba jsou součástí respektovaných domácích i zahraničních sbírek umění, včetně Miami MDCC Collection nebo Národní galerie Praha.

www.ottoplacht.com

fb profil Placht Otto

Galerie (8)

CV — Otto Placht

Narozen 1962 v Praze.
Žije a pracuje v Pucallpě v Peru a v Praze.
Studium AVU v letech 1982-1988.
Od roku 1984 vystavuje samostatně i společně v řadě domácích a zahraničních galeriích.

V 80. letech studoval v Praze Akademii výtvarných umění a od roku 1990 tu další tři roky působil jako odborný asistent v ateliéru monumentální tvorby.
Od roku 1993 proslul zejména svými velkými obrazy inspirovanými jeho několikaletým pobytem v jihoamerické džungli u peruánských domorodých obyvatel z indiánského kmene Šipibó u města Pucalpa na horním toku řeky Ucayalí. Naučil se vyrábět barvy z kůry tropických stromů, na moskytiéry maloval své vize z džungle, učil kresbu a malbu na místní škole. Jeho výtvarná tvorba je velmi silně ovlivněna výtvarným projevem domorodých obyvatel džungle a exotickým prostředím Amazonského pralesa a prozrazuje i jeho zájem o šamanství a zkušenosti z vizí způsobených rostlinnou drogou - ayahuascou.

www.ottoplacht.com

KONTAKT PRO MÉDIAJitka Tkadlecová
informace pro média
Tel.: +420 224 174 704
e-mail: tkadlecova@ppf.cz
KONTAKTGalerie Václava Špály
Národní 30
Praha 1, 110 00
Česká republika
info@galerievaclavaspaly.cz

Otevřeno denně
11.00 – 19.00 hod

VSTUPNÉZákladní vstupné | 40 Kč
Studenti | 20 Kč
Senioři nad 60 let a ZTP, děti do 15 let,
studenti uměleckých škol | Zdarma

Na této stránce používáme soubory cookies. Prohlížením webu souhlasíte s jejich užitím.          Souhlasím, již toto upozornění nezobrazovat.